Jacek Dukaj gościem Digital Champions 2019

2019-11-13T10:17:50+01:0013.11.2019|NEWSY|

Jacek Dukaj gościem Digital Champions 2019

Sesja poświęcona temu, jak nieoczekiwane mogą być konsekwencje techno-ewolucji, z udziałem Jacka Dukaja, zaplanowana jest pierwszego dnia konferencji, tj. 14 listopada. Udział w imprezie jest bezpłatny, już dziś można się zarejestrować, wchodząc na stronę www.digitalchampions.pl.

Jacek Dukaj jest autorem m.in. Czarnych oceanówInnych pieśniPerfekcyjnej niedoskonałościLodu, Wrońca oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry – zgromadzonych m.in. w tomach W kraju niewiernych oraz Król Bólu. Tłumacz-reinterpretator Serca ciemności Josepha Conrada. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla, wielokrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009. W kwietniu 2019 r. nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się książka Po piśmie, w której opisał ludzkość u progu nowej ery postpiśmiennej. Netflix na podstawie powieści Starość aksolotla produkuje serial Into the Night.

Zaproszenie Jacka Dukaja do udziału w debacie o technoewolucji to pomysł, który staramy się zrealizować od kilku lat. Ten znakomity pisarz i myśliciel niezwykle trafnie definiuje i diagnozuje zjawiska towarzyszące technoewolucji. Szczególnym przykładem jest „Po piśmie”, wydany w 2019 cykl brawurowo napisanych esejów opisujących transformację naszej cywilizacji dokonującej się dzięki technologiom transferu przeżyć. Uważam, że trudno znaleźć dzisiaj wśród światowych publikacji pozycję dorównującą „Po piśmie” pod względem połączenia wyobraźni, dyscypliny intelektualnej i erudycji – mówi Borys Stokalski, Partner RETHINK, odpowiedzialny za program forum.

Cytując fragment „Po piśmie”: „Dopiero po miesiącach żonglowania surowymi ideami pojąłem, w jaką grę tu gram. Próbuję mianowicie pokazać dzieje człowieka jako następstwo różnych metod transferu przeżyć. A jako napęd tych dziejów – instynkt  wyzewnętrznienia przeżycia. Jest to więc także próba uświadomienia znaczenia i wpływu tych metod nie tylko na kulturę i cywilizację człowieka, ale na samo człowieczeństwo”.

Jestem przekonany, że analizy Jacka Dukaja, związane z rosnącym znaczeniem transferu przeżyć we wszystkich w zasadzie obszarach ludzkiej aktywności, będą stanowić wyjątkową inspirację i źródło praktycznych refleksji dla uczestników tegorocznej edycji Digital Champions. Serdecznie zapraszam! – dodaje Borys Stokalski.

Konferencja Digital Champions odbędzie się w warszawskim Campusie Google for Startups. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, można jeszcze zagwarantować sobie miejsce na sali lub zapisać się na streaming: www.digitalchampions.pl. Organizatorem konferencji jest RETHINK.

Dwudniowe Forum Digital Champions to potężna dawka wiedzy, inspiracji, dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń. Pierwszego dnia konferencji, podczas wieczornej gali ma również miejsce ogłoszenie wyników Konkursu Digital Champions organizowanego przez PIIT. Celem Konkursu jest wyróżnienie firm i osób, których działania są przykładem dobrych praktyk w świecie cyfrowego biznesu.

Więcej informacji: www.digitalchampions.pl, nagrania sesji z poprzednich edycji: www.digitalchampions.online

Zdjęcie autora: fot. Albert Zawada

PODOBNE WPISY:

"Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?"

KUP KSIĄŻKĘ