„Czarne oceany” okładką 70-lecia WL!

2023-05-25T10:26:47+02:0025.05.2023|NEWSY|

„Czarne oceany” okładką 70-lecia WL!

Okładka „Czarnych oceanów” Jacka Dukaja okładką 70-lecia Wydawnictwa Literackiego! Projekt Tomasza Bagińskiego oparty na ilustracji Michała Dziekana zwyciężył w plebiscycie organizowanym przez WL wspólnie z portalem Lubimyczytac.pl.
Tak proces powstawania okładki wspomina Tomasz Bagiński:
„Jak przy każdej okładce mieliśmy kilka podejść. Wiedzieliśmy, że chcemy odejść od bardzo dosłownej okładki pierwszego wydania ’Czarnych’ dla Supernowej i trzymać się stylistyki serii, co oznaczało opieranie się na symbolach i centralnej kompozycji. Finalnie, ponieważ duża część akcji dotyczy manipulowania myślnią, chyba Jacek wpadł na pomysł wyjścia od testu Rorschacha i potem poszło łatwo. Ideą był ‘sterowany test Rorschacha’, gdzie próbujemy przemycić konkretne kształty (twarze, miasta, broń) związane z akcją powieści w taki sposób, żeby były czytelne dopiero po uważnym spojrzeniu na grafikę. Autorem finalnej ilustracji był znakomity grafik (który lata później odpowiadał też za wiele świetnych prac np. ze świata Cyberpunka), Michał Dziekan”.
Gratulujemy autorom – Jackowi Dukajowi, Tomaszowi Bagińskiemu i Michałowi Dziekanowi, a Wam, drogie czytelniczki i czytelnicy, serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie!

PODOBNE WPISY:

"Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?"

KUP KSIĄŻKĘ