Nolensum tworzy grę „Hardware Dreams”

2022-05-16T14:55:52+02:0016.05.2022|NEWSY|

Nolensum tworzy grę „Hardware Dreams”

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Jacek Dukaj wyciąga praktyczne wnioski ze swoich diagnoz o przejściu kultury w formy postpiśmienne. W założonej przez siebie rok temu spółce akcyjnej Nolensum pracuje nad grą komputerową pt. „Hardware Dreams”. Wszystko jednak zaczyna się od literatury. Gra opiera się na powieści Dukaja „Starość aksolotla” (wykorzystanej już przez Netflix jako baza serialu „Into the Night”). A sama nazwa spółki pochodzi z jego „Linii oporu” (opublikowanej w zbiorze „Król Bólu”): nolensum to stan bezwoli, braku celów i motywacji, z którego wydobywa człowieka gra. Gra jest życiem, życie jest grą.

Prace nad „Hardware Dreams” potrwają ok. 3 lat. Za stronę wizualną i reżyserię gry odpowiada Maciej Jackiewicz.

Nolensum S. A. jest powiązana kapitałowo z funduszem Bellwether Rocks, w którym Jacek Dukaj jest współudziałowcem i członkiem rady nadzorczej. Bellwether Rocks stawia sobie za cel m. in. przekładanie polskiej kultury na audiowizualną rozrywkę dla globalnego odbiorcy.

Nolensum S. A. w dalszej przyszłości planuje produkcje oparte także na oryginalnych pomysłach Dukaja, nie ograniczone do formuły gier.

nolensum.com
dukaj.pl
bellwether.rocks

PODOBNE WPISY:

"Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?"

KUP KSIĄŻKĘ