Kierunek: Noc – światowa premiera 1 maja

2020-04-29T14:48:00+02:0027.04.2020|NEWSY|

Kierunek: Noc – światowa premiera 1 maja

Na 1 maja Netflix zapowiada światową premierę serialu „Kierunek: Noc” zrealizowanego na motywach powieści Jacka Dukaja „Starość aksolotla”. Pisarz wraz z Tomkiem Bagińskim jest producentem wykonawczym serialu. W „Kierunek: Noc” zobaczymy między innymi polskiego aktora Ksawerego Szlenkiera, który wcieli się w postać Jakuba.

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye („Over Water”) . Za produkcję odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest JasonGeorge („The Protector”, „Narcos”), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński („Wiedźmin”, „Katedra”) oraz Jacek Dukaj.

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

PODOBNE WPISY:

"Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?"

KUP KSIĄŻKĘ