„Koniec_Początek. Świat wielkiej zmiany” – gościem Jacek Dukaj

2023-02-06T08:41:04+01:0006.02.2023|NEWSY, Spotkania|

„Koniec_Początek. Świat wielkiej zmiany” – gościem Jacek Dukaj

„Koniec_Początek. Świat wielkiej zmiany” to cykl spotkań odbywających się w kinie Iluzjon, których celem jest pogłębiona analiza wpływu postępu technologicznego, cyfryzacji i digitalizacji życia na strukturę społeczeństwa, procesy demokratyzacji, życie publiczne oraz emocji towarzyszącym sporom politycznym. W trakcie serii spotkań ze znamienitymi gośćmi, którzy w swojej pracy pochylają się nad problemami zmian społecznych wynikających z postępującej cyfryzacji i digitalizacji prof. Andrzej Zybertowicz – socjolog, analityk, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy i autor książki „Cyber kontra real cywilizacja w techno-pigułce” prowadzi nas przez meandry trwających globalnych zmian, które dotykają wszystkich obszarów naszego życia codziennego.

„Powrót do pisma obrazkowego – zagrożenie czy szansa?” Kino Iluzjon, 8.02.2022, godz. 18.00

 

 

Gościem inauguracyjnego spotkania cyklu „Koniec_Początek. Świat wielkiej zmiany” będzie Jacek Dukaj – prozaik, eseista, krytyk. Autor m. in. Czarnych oceanów, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, eseju-rzeki „Po piśmie”, ukazującego ludzkość wchodzącą w epokę postpiśmienną. Jacek Dukaj w swojej pracy udaje się w intelektualną podróż wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji związanych z zastępowaniem pisma za pomocą cyfrowych obrazów i filmów oraz innych form przekazu.

Punktem wyjścia do debaty będzie pokaz filmu ” FAHRENHEIT 451″ François Truffaut z 1966 roku.

Po pokazie odbędzie się godzinna debata, której tematem będzie „Powrót do pisma obrazkowego – zagrożenie czy szansa?”. Rozmowę pomiędzy prof. Andrzejem Zybertowiczem, a Jackiem Dukajem poprowadzi dr. Mateusz Werner – filozof kultury, eseista i krytyk filmowy. W trakcie tej wyjątkowej intelektualnej podróży będziemy mogli poznać wpływ rewolucji cyfrowej na życie codzienne oraz środki masowego przekazu. W trakcie debaty postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy ludzkość powraca do pisma obrazkowego oraz jakie zagrożenia i korzyści może nieść za sobą ten fakt.

 

PODOBNE WPISY:

"Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?"

KUP KSIĄŻKĘ