Jacek Dukaj w Alei Gwiazd Literatury

2023-05-25T10:49:09+02:0025.05.2023|NEWSY, Spotkania|

Jacek Dukaj w Alei Gwiazd Literatury

27 maja w Mińsku Mazowieckim odbędzie się IX Gala Alei Gwiazd Literatury organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Laureatem tegorocznej Gwiazdy będzie Jacek Dukaj!

Wydarzenie ma charakter plenerowy – wszystko odbędzie się na skwerze przy Pl. Kilińskiego o godzinie 17:00. Jacek Dukaj odsłoni swoją Gwiazdę w Alei Gwiazd Literatury, w planie także spotkanie z autorem „Lodu”, które poprowadzi Michał Cetnarowski.

Podczas Gali, jak co roku, rozstrzygnięty zostanie konkurs. Tym razem zadaniem uczestników było zaprojektowanie i uszycie i stroju inspirowanego postacią z popkultury, utrzymanego w stylistyce fantastycznej.

Oprawa artystyczna wydarzenia również zostanie utrzymana w estetyce nawiązującej do literatury z gatunku fantastyki. Na plenerowej scenie wystąpi światowej sławy zespół „Motion Trio” – trio akordeonowe, łączące ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych.

Galę poprowadzi Miłka Skalska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Gali patronuje Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wydawnictwo Literackie oraz magazyn „Nowa Fantastyka”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej: https://mbpmm.pl/aleja-gwiazd-literatury/

PODOBNE WPISY:

"Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?"

KUP KSIĄŻKĘ