Tak wymienia się rdzeń duszy – nowy esej Jacka Dukaja

2020-05-12T14:19:27+02:0012.05.2020|INTERVIEWS|

Tak wymienia się rdzeń duszy – nowy esej Jacka Dukaja

9 maja w „Magazynie Świątecznym” Gazety Wyborczej ukazał się najnowszy esej jacka Dukaja „Tak wymienia się rdzeń duszy”. Pisarz stawia w nim tezę, że epidemia COVID-19 nie powoduje spowolnienia, ale wręcz przeciwnie – przyspiesza wiele procesów, które decydują o obliczu współczesnego świata.

„Słyszę zewsząd, jak to pandemia spowolniła świat i ludzi. Jest na odwrót: koronawirus oznacza przyśpieszenie. W strategiach ekonomicznych. W trendach technologicznych. W geopolityce, w grze sił na mapie świata. W lifestyle’u. W przemianach wartości i kultury. W ewolucji ustrojów społecznych. W stanie świadomości.”

Więcej na https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25929950,tak-wymienia-sie-rdzen-duszy-nowy-esej-jacka-dukaja.html?disableRedirects=true

 

 

PODOBNE WPISY:

"Kiedy tajemnicze promieniowanie sterylizuje Ziemię z wszelkiego życia, nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny. Czy ocalili także swoje dusze? Aksolotl to forma larwalna zwierzęcia, które nigdy nie osiąga dorosłości. Czy ludzkość jest w stanie dojrzeć samodzielnie?"

KUP KSIĄŻKĘ